הלוואה בערבות מדינה לכיסוי אובליגו


400,000 ש"ח להלוואה לעסקים

בעלי עסקים רבים בישראל מתמודדים עם בעיות הון חוזר ומצוקת אשראי קשה מצד הבנקים. המדינה החליטה להקים קרן סיוע לעסקים קטנים ובינוניים כדי לסייע להם לקבל הלוואות נוחות לצורך השקעה, הקמת עסקים חדשים ולמימון הון חוזר.

אחד מסלולי ההלוואות שקרן הסיוע מציעה לעסקים קטנים ובינוניים הוא האפשרות לקחת הלוואה בערבות המדינה לכיסוי אובליגו. יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי ניתן לבחור מסלול אטרקטיבי זה כל עוד משתמשים ב-50% מסכום ההלוואה או יותר לצורך השקעות בעסק הקיים. כלומר, הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה מאשרת הלוואות לכיסוי אובליגו רק אם מגיש הבקשה מתחייב להשתמש בסכום שאינו עולה על 50% מסכום ההלוואה כדי לכסות את האובליגו.

כדי להמחיש את הנושא אנו מציגים בפניכם דוגמה מספרית: אם העסק שלך מגיש בקשה להלוואה מהקרן בערבות המדינה בסכום של 300,000 ₪, תוכל לציין בבקשה כי כיסוי האובליגו בבנק יהיה עד 150,000 ₪ ושאר הסכום יופנה להשקעה בעסק.

חשוב לזכור כי קרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים הוקמה כדי להקל על העסקים המתמודדים עם מצוקת אשראי קשה. המדינה מעוניינת לסייע לבעלי העסקים להשקיע, לצמוח ולהתרחב, והמטרה העיקרית של ההלוואות מהקרן היא פיתוח עסקי. עסקים קטנים ובינוניים מהווים את קטר הצמיחה של הכלכלה המקומית, הם גם מעסיקים שכירים רבים ותורמים ליציבות כלכלית בארץ.

הלוואה לכיסוי אובליגו

בגלל מצוקת האשראי הקשה חלק גדול מהעסקים הקטנים והבינוניים מנצלים את מסגרת האשראי שהבנק מציע להם תוך זמן קצר, ולאחר מכן הם מתקשים לגייס הלוואות ולהתמודד עם ההוצאות החודשיות השוטפות. לכן אין זה פלא כי חלק גדול מהבקשות להלוואה דרך הקרן בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים הן לצורך כיסוי חובות ואובליגו.

המדינה אינה מעוניינת להציע רק הלוואות לכיסוי אובליגו, היא הקימה את הקרן כדי לאפשר פיתוח עסקי ועל מנת לקדם את הכלכלה המקומית, ליצור את התנאים הנדרשים לצמצום האבטלה ולהגדיל את הכנסות האוצר ממסים. לכן, הוחלט על ידי נציגי הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה לאפשר לבעלי עסקים לקבל הלוואה לכיסוי אובליגו, כל עוד העסק משקיע לפחות מחצית מסכום ההלוואה שאושר לפיתוח עסקי ולמינוף העסק.

ראוי לציין כי בבדיקות שכלכלן מטעם הגוף המתאם מבצע כחלק מהליך אישור ההלוואה, הוא בודק מהי מטרת ההלוואה ומהו פוטנציאל הצמיחה של העסק. הקרן אינה מאשרת בקשות להלוואות המיועדות רק לכיסוי אובליגו או לכיסוי חובות של העסק, המטרה העיקרית היא לסייע לעסקים שרוצים להתפתח ומתקשים לגייס הלוואות או להגדיל אשראי בבנק.

הלוואה לכיסוי חובות בתנאים משתלמים

נציגי הקרן בערבות המדינה החליטו בזמנו לאשר בקשות להלוואה לכיסוי חובות או אובליגו, כל עוד העסק מוכיח שהוא יציב וכי קיים פוטנציאל צמיחה משמעותי. מאחר ואובליגו בבנק כרוך בעלויות מימון גבוהות, בעלי עסקים החלו להגיש בקשות לקרן כדי לקבל הלוואה לכיסוי אובליגו. הקרן החליטה לאפשר לבעלי העסקים לקבל הלוואה לכיסוי האובליגו, כל עוד העסק מתכנן להפנות מחצית מסכום ההלוואה לפיתוח עסקי, למשל רכישת מלאי מספקים, רכישת ציוד ומכונות, השקעה הנכס, כניסה לשווקים חדשים וכדומה.

זו אינה הלוואה רגילה לצורך כיסוי חובות של העסק, המטרה העיקרית היא להשקיע ולפתח את העסק, לכן אם בבדיקת הכלכלן אין הוכחה לכך שהעסק זקוק להלוואה כדי לצמוח ולגדול, הקרן בדרך כלל לא תאשר את הבקשה.

כמו כן, חשוב לזכור כי ישנם ארבעה בנקים שזכו במכרז לליווי ולהפעלת המימון לקרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים. הבנקים לא מעוניינים שהלווים ייקחו הלוואות מהקרן רק כדי להפחית ולצמצם ריביות. הריבית הגבוהה המוטלת על חריגה מהאובליגו מהווה מקור הכנסה חשוב ומשתלם לבנקים, לכן במקרים בהם בעל העסק מגיש בקשה להלוואה מהקרן ובוחר בבנק המלווה בו יש לו חשבון עסקי, הבנק יעשה הכל כדי להקשות על מגיש הבקשה ולרוב נציגי הבנק יאשרו רק את הסכום לפיתוח עסקי אך לא את החלק לכיסוי האובליגו.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך:

הלוואות סיוע לעסקים

מימון ליזמים

למידע נוסף ולגיוס הלוואה בערבות המדינה לכיסוי אובליגו השאירו פרטים ליצירת קשר בטופס שבתחתית העמוד. היועצים של הלוואות אקספרס לעסקים יעבירו את בקשתכם לגורמים המקצועיים ואנו נסייע לכם לקבל את ההלוואה הנוחה לכיסוי אובליגו וחובות