הלוואות דרך הקרן החדשה לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים


פגישה בקרן החדשה לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים

הקרן לעסקים קטנים ובינוניים עברה לאורך השנים שינויים רבים, וכיום היא נקראת הקרן החדשה לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים. הקרן מנוהלת על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה. לאור הצלחותיה הרבות של הקרן לעסקים קטנים הוחלט להעלות את התקציב שלה על מנת לסייע ליותר עסקים ברחבי הארץ, במיוחד כיום בגלל מצוקת האשראי הקשה עמה מתמודדים בעלי עסקים קטנים בינוניים בכל המדינה.

הקרן לעסקים קטנים ובינוניים

הלוואות עסקיות מהקרן לעסקים קטנים מיועדות לכל עסק העומד בתנאי הסף, למשל מחזור הכנסות שנתי עד 100 מיליון ₪. הקרן החדשה לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים מציעה מספר מסלולי הלוואות:
• מסלול עסקים בהקמה
• מסלול הון חוזר
• מסלול השקעות
• מסלול השקעות לתעשיינים
• מסלול הלוואות ליצואנים

מטרת הקרן היא עידוד עסקים קטנים להשקיע ולהתרחב, כמו גם עידוד יזמים להקים עסקים חדשים. העסקים הקטנים מהווים את קטר הצמיחה של המשק והכלכלה בישראל, הם יוצרים מקומות עבודה חדשים, מפרנסים בכבוד משפחות רבות, תורמים ליציבות כלכלית ועוד.

כאמור, הקרן לעסקים קטנים ובינוניים מציעה מגוון מסלולי מימון, ניתן לקבל הלוואות עד חמש שנים, ישנה אפשרות לדחיית תשלומי ההחזר לתקופה של עד 6 חודשים (גרייס). במסלול עסק בהקמה הקרן החדשה לעסקים קטנים מציעה הלוואה נוחה בריבית אטרקטיבית עד לסכום של 500,000 ₪. במסלול השקעות העסק יכול לקבל הלוואה עד 500,000 ₪ אם המחזור השנתי הוא עד 6.25 מיליון ₪, או עד 8% אם מחזור המכירות השנתי הוא 6.25-100 מיליון ₪.

הקרן לסיוע לעסקים קטנים מציעה ערבות בגובה 70% מסכום ההלוואה, הערבות ניתנת לבנק המלווה. הערבות הגבוהה מאפשרת לעסקים קטנים לקחת הלוואה נוחה ללא צורך להעמיד בטוחות שעסק קטן מתקשה לגייס.

כדי לקבל את ההלוואה האטרקטיבית יש לפנות לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן, לאחר פגישה עם כלכלן בבית העסק ובהתאם להמלצתו, התיק יועבר לבנק המלווה, ולאחר מכן תתקבל החלטה סופית בוועדת האשראי.

למידע נוסף אודות הקרן החדשה לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים, ולשיפור משמעותי בסיכוי לקבלת ההלוואה, השאר פרטיך באתר והמומחים של הלוואות אקספרס ידאגו לכל השאר.

קרנות נוספות בערבות המדינה:

קרן BDSK

קרן תבור

קרן סולם