הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים


הבנקים בישראל הם הגופים הכלכליים היציבים, הגדולים והמשמעותיים ביותר בישראל. מעמדם זה הופך אותם גם לגדולים ביותר הנותנים ללקוחותיהם כספים תמורת החזרים תקופתיים ובעלות ריביות. בשנים האחרונות חל מפנה בתחום וגופים שונים החלו להעניק הלוואות חוץ בנקאיות למי שנזקק להן. התחרות בתחום גדלה מאוד והביאה לירידה משמעותית בריביות והקלה ניכרת בתנאי ההחזר.

מהי הלוואה חוץ בנקאית ולמה היא דרושה

התשובה פשוטה: כספים הניתנים ללקוח על ידי גוף שאיננו בנק. גופים כאלה יכולים להיות חברות ביטוח, חברות אשראי או חברות מימון שונות. לכאורה, גם חברה למכירת כלי רכב המעניקה לרוכשים ממנה מימון חלקי או מלא לרכישתם, מעניקה להם למעשה הלוואות חוץ בנקאית.

הדרישה לקבלת כספים מגופים כאלה דווקא מתעוררת בכמה מצבים. המצב הראשון והמוכר ביותר הוא מצב שבו לקוח של בנק גדול ניצל עד תום את האשראי הניתן לו על ידי הבנק. כיוון שהחוק במדינת ישראל שולל מכל וכול חריגות בחשבון, נמנעים הבנקים מלהעניק ללקוחות שלהם אשראי מעבר למה שנקבע מראש ומתבטא במסגרת האשראי שקובע הבנק מעת לעת.

לפיכך, ברגע שלקוח נזקק לאשראי נוסף, הוא לא יכול לסמוך על הבנק שיעניק לו אותו. אולם מצד שני, אותו לקוח אכן מעוניין באשראי הנוסף, ולו באופן זמני, כדי להמשיך לתפעל עסק שבבעלותו, כדי לשלם חובות או כדי לרכוש מוצר או שירות כל שהוא.

את האשראי הנוסף מספקים גופים שונים, שלצורך העניין מתפקדים בצורה דומה לזאת של הבנקים. ההבדל העיקרי הוא שכספים שגופים אלה נותנים אינם נוגעים למסגרת האשראי הבנקאי של הלקוח. אותם גופים בודקים את אמינותו של הלקוח, אבל יותר מכל הם בודקים את היכולת שלו להשיב את הכספים שלווה, תוך עיון בפעילות השוטפת של חשבון הבנק שלו.

פורטל הלוואות אקספרס מציג בפניכם, הגולשים, רשימה מכובדת ואיכותית של גופים שונים המעניקים הלוואה חוץ בנקאית בהסתמך על פעילות שוטפת בחשבון הבנק או ערבויות אחרות שהלקוח מעמיד לרשותם: קרנות השתלמות, תכניות חיסכון שונות, ערבויות אישיות או אפילו קרנות פנסיה; כל אלה יכולות לשמש ערבויות איכותיות.

הלוואות חוץ בנקאיות על סמך כספים קיימים

למי שיש ברשותו קרן השתלמות או תכנית פנסיה המתנהלת שנים רבות, יכול להשתמש בהן כערבויות לנטילת כספים. לרוב נוטות החברות המנהלות קרנות השתלמות להעניק ללקוחות שלהן הזדמנות לנטילת כספים, כאשר הלקוח משלם את הריבית בלבד ופורע את הקרן ביום שבו נפתחת תכנית החיסכון לפדיון.

למרות שרוב הגופים הפנסיוניים אינם מזדרזים לעשות זאת, יש מצבים שבהם הם מעניקים הלוואות חוץ בנקאית לעמיתים בקרנות הגמל והפנסיה שלהם. סכומים כאלה ניתנים אך ורק על סמך החזר חודשי. לא ניתן במקרים הללו לשלם ריבית בלבד ולדחות את ההחזר של הקרן למספר שנים.

מלבד אלה, קיימים בשוק גופים שונים וחברות מימון שונות המעניקות הלוואות חוץ בנקאיות לכל דורש, בתנאי החזר ובריבית סבירים בהחלט. פורטל הלוואות אקספרס הוא אחד המקומות הטובים ביותר למצוא בהם את הגוף הנכון ללוות ממנו כספים בריבית. את ההשוואה ניתן לעשות בקלות וביעילות ולפנות בסיכומו של עניין לגוף שבו ההליך הוא המהיר והיעיל ביותר.

הלוואות חוץ בנקאית מגופים פרטיים

כאמור לעיל, ישנם גופים פרטיים היכולים להעניק הלוואה חוץ בנקאית ללקוחות הפונים אליהם. פורטל הלוואות אקספרס מביא רשימה ארוכה של גופים כאלה היכולים, לאחר בדיקה והשוואה נכונה, להיות אטרקטיביים למדי במקרים מסוימים. היכנסו כעת לפורטל ומצאו במהירות את הגוף שישרת את האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר.