הסוכנות לעסקים קטנים


איש עסקים מסדר מטבעות בשורה

עסקים קטנים ובינוניים נחשבים למנוע הצמיחה של המשק הישראלי, הם יוצרים מקומות עבודה חדשים, מפרנסים משפחות רבות בכל הארץ ותורמים ליציבות הכלכלה המקומית. למרות חשיבותם ונחיצותם למשק ולכלכלה, עסקים קטנים ובינוניים מתקשים לקבל אשראי והלוואות, לכן מדינת ישראל החליטה להקים את הסוכנות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה. לסוכנות יש תפקידים רבים, ביניהם מימון והלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה.

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים מעודדת יזמים להקים עסקים חדשים

בין תפקידיה הרבים של הסוכנות לעסקים קטנים בינוניים ניתן למנות את ניהול קרן הסיוע בערבות המדינה. כמו כן, תפקידה הוא עידוד עסקים קטנים להשקיע ולהתרחב באמצעות הלוואות במסלול השקעות או מסלול הון חוזר ועוד. הסוכנות מסייעת מדי שנה לעסקים רבים בכל הארץ, לפני מספר שנים היא זכתה לתקציב מוגדל לאור הצלחותיה הרבות.

כדאי לדעת כי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים מפעילה מגוון תוכניות סיוע לעסקים קטנים ובינוניים, היא פועלת ליצירת סביבה המעודדת את העסקים לצמוח ולהצליח. באמצעות מערך מתקדם שהוקם על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים בעלי עסקים בכל הארץ יכולים להשתתף בקורסים חשובים במגוון נושאים, כמו כן בעלי העסקים יכולים לקבל ייעוץ וליווי עסקי, תמורת תשלום סמלי, כאשר המטרה העיקרית היא עידוד עסקים קטנים להתמקצע ולצמוח.

סיוע באמצעות מימון לעסקים קטנים ובינוניים

לסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים תפקיד חשוב בייצוג ובסיוע ליזמים בתחילת דרכם ולבעלי עסקים בכל התחומים. בין השאר, הסוכנות לעסקים קטנים מפעילה את הקרן להלוואות בערבות המדינה, וכמו כן היא מציעה מענקים שונים ומסייעת לבעלי עסקים לקבל מימון וסיוע מקרנות נוספות, חלקן בערבות המדינה וחלקן קרנות פילנתרופיות או קרנות מימון המנוהלות על ידי הבנקים השונים.

עשרות אלפי עסקים קטנים ובינוניים קיבלו עד כה מענקים ופתרונות מימון אטרקטיביים בעזרת הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, בעיקר דרך הקרן להלוואות בערבות המדינה. קרן הסיוע מציעה שלושה מסלולי מימון עיקריים:
• מסלול עסקים בהקמה
• מסלול השקעות
• מסלול הון חוזר

כד לקבל את המימון האטרקטיבי יש להגיש בקשה מסודרת וערוכה היטב לאחד משני גופים מתאמים, ולאחר פגישה עם כלכלן בבית העסק התיק מועבר להמשך טיפול באחד מ-4 בנקים שזכו במכרז של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, לבחירת בעל העסק או היזם. לאחר אישור הבנק, התיק מועבר לוועדת האשראי של הקרן המונה נציגים של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, נציג של הבנק המלווה ונציג מטעם הגוף המתאם. תוך מספר שבועות בעל העסק יכול לקבל את ההלוואה הנחוצה עבורו, בהתאם למדיניות הקרן והחלטת ועדת האשראי.

בקשה לקבלת מימון והלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה כדאי להגיש רק בעזרת יועץ מנוסה ומקצועי. היועצים של הלוואות אקספרס לעסקים יסייעו לך להגיש את הבקשה, לרבות כתיבת תוכנית עסקית כנדרש ואיסוף מסמכים רלוונטיים לשיפור הסיכוי לקבלת המימון. למידע נוסף ולייעוץ, אנא השאר פרטיך בטופס שבאתר ואנו ניצור עמך קשר בהקדם ונסייע לך לקבל את המימון האטרקטיבי דרך הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים או מקרנות מימון וסיוע אחרות, בהתאמה מושלמת לצרכים הייחודיים שלך ולמאפייני העסק.

דברים נוספים שיכולים לעניין אתכם:

קרן BDSK בערבות המדינה

קרן נס הסוכנות היהודית

קרן דרומה צפונה לעסקים